Banu Güven

Gazeteci, Yapımcı, Anchorwoman

Son derece deneyimli ve saygın bir medya yorumcusu olan Banu Güven, büyük kurumsal etkinliklerde başarılı moderasyonlar gerçekleştirmesinin yanı sıra toplantılarda açılış konuşmacısı olarak da yer almaktadır.

 

Banu Güven

Gazeteci, Yapımcı, Anchorwoman

Son derece deneyimli ve saygın bir medya yorumcusu olan Banu Güven, büyük kurumsal etkinliklerde başarılı moderasyonlar gerçekleştirmesinin yanı sıra toplantılarda açılış konuşmacısı olarak da yer almaktadır.

 

İlgi Alanları
Sunum Dilleri
Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca
Konuşmacıyı Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Biyografi

Gazeteciliğe 18 yaşında başladı. Milliyet Gazetesi’nde editörlük ve muhabirlik yaptı. Ortadoğu, özellikle de Filistin, İsrail, Suriye ve Mısır özel ilgi alanında yer aldı. 1997’de muhabir olarak katıldığı NTV’deki yayıncılık hayatı boyunca, siyasetten sanata uzanan konularda, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen isimleriyle özel röportajlar ve programlar yaptı.Bu süre içinde 1999’dan 2009’a uzanan yayın dönemlerinde ‘24 Saat’ ve ‘24 Artı’ adı altında gece haberlerini hazırlayıp, sundu. 2007 – 2010 yıllarında Radikal Gazetesi’nin Cumartesi ekinde köşe yazıları yayınlandı.

2009–2010, 2010-2011 sezonlarında ‘Akşam Haberleri’ ile ekrana gelen Banu Güven, 2010-2011 yayın döneminde de ‘Banu Güven ile Artı’ programında her gün gündeme damgasını vuran konularda söyleşiler yaptı. Bu yayınlarla aralarında Çağdaş Gazeteciler Derneği (2000) ve Altın Kelebek’in de (2006, 2009, 2010) bulunduğu çok sayıda ödüle layık görüldü.

Medya, siyaset, demokrasi ve sivil anayasa konularında birçok etkinlikte konuşmacı ve moderatör olarak yer alan Banu Güven, Nisan 2010’da Yale Üniversitesi’nde de Poynter Fellowship kapsamında Türkiye ve Demokrasi konusunda bir konferans verdi. 2011’de NTV’den ayrılan Banu Güven bağımsız gazetecilik yapmak üzere www.banuguven.com sayfasını hayata geçirdi ve söyleşi, haber ve yorumlarını buraya taşıdı. ‘Bunu zaruretten değil, geleneksel medyanın sınırlarına geri dönmek istemediğim için yapıyorum’ diyen Banu Güven, bugünün ve geleceğin sosyal medyada olduğunu düşünüyor. Artı 1 TV’de ‘Banu Güven ile Haftabaşı’ ve ‘Banu Güven ile Haftasonu’ programlarını yaptı. Bu programlar Gezi Parkı sürecinde önemli bir haber paylaşımı ve bilgilendirme işlevi gördü. Yeni ve bağımsız bir haber platformu için çalışmalarını sürdürmektedir. İMC TV’de ArtıHaber programını hazırlayıp sunmaktadır.

Bugüne kadar Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde diksiyon derslerinin yanı sıra, Okuldan Haber Odası’na (OHO) eğitim programında, Boğaziçi Üniversitesi’nde, Bilgi Üniversitesi’nde medya ve Ortadoğu konularında seminerler veren Güven, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Habercilik-Yayıncılık dersleri vermiştir.

Konuşma Konuları

  • İletişimde Başarı için Bilmeniz Gereken 10 Şey
  • Konuşma Teknikleri, Diksiyon, Beden Dili
  • Medya, Siyaset, Demokrasi
  • Yeni Medya Düzeni – Blogların Çağı
  • Sosyal Paylaşım Ağları Devrim Yapabilir mi?
  • Medya Etiği
  • Moderatörlük & Sunuculuk

Müşteri Yorumları

“Modere ettiği konu hakkında genel kültürü ve profesyonelliği sayesinde çok hakimdi. Başarı ile sunumu modere etti. İngilizcesinin akıcı ve iyi olması sayesinde yabancı konuşmacı ile iletişimi de başarılı idi. İyi kurgulanmış ve akıcı bir sunum moderasyonu oldu. Konuşma tarzı karizmatik, profesyonel ve ölçülüydü. Çok beğenildi. Teşekkür ederiz.”

Konuşmacı Videoları

Bizimle İletişime Geçin

Danışmanlarımız, aradığınız mükemmel konuşmacıyı bulmak ve vizyonunuzu gerçeğe dönüştürmek için gereken uzmanlığa ve bilgiye sahiptir.