Cem Kozlu

Yönetici, Danışman, Yazar

Cem Kozlu, geleneksel ve yenilikçi düşünce arasındaki sınırı kavramak için esnek bir yaklaşım sergileyerek potansiyelinizi nasıl artırabileceğinizi kendi başarı hikayesinden yola çıkarak anlatmaktadır. Genellikle başarı ve başarısızlık gibi karşıt güçler arasındaki ince çizgiyi keşfeden Cem Kozlu, sizi olasılıklarla dolu yeni bir dünyaya davet ediyor.

Cem Kozlu

Yönetici, Danışman, Yazar

Cem Kozlu, geleneksel ve yenilikçi düşünce arasındaki sınırı kavramak için esnek bir yaklaşım sergileyerek potansiyelinizi nasıl artırabileceğinizi kendi başarı hikayesinden yola çıkarak anlatmaktadır. Genellikle başarı ve başarısızlık gibi karşıt güçler arasındaki ince çizgiyi keşfeden Cem Kozlu, sizi olasılıklarla dolu yeni bir dünyaya davet ediyor.

İlgi Alanları
Sunum Dilleri
Türkçe, İngilizce
Konuşmacıyı Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Biyografi

Cem Kozlu orta ve lise öğrenimini Robert Kolej’de, üniversite öğrenimini ise Denison Üniversitesi’nde 1969 yılında ekonomi dalında şeref derecesi alarak tamamladı. Yüksek lisans (MBA) derecesini Stanford Üniversitesi’nden, doktorasını ise Boğaziçi Üniversitesi’nden aldı. 1978-1981 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi’nde Uluslararası Pazarlama ve İhracat İdaresi dersleri veren Kozlu, 1985 yılında da Denison Üniversitesi İktisat Bölümü’nde misafir profesör olarak görev yaptı.

Amerika Birleşik Devletleri, Ohio’da National Cash Register Co. Pazarlama Uzmanı olarak başladığı kariyerine İsviçre Cenevre’de Procter&Gamble Pazarlama Müdürlüğü, Komili Pazarlama ve Dış Ticaret Genel Müdürlüğü ve Komili Holding İcra Direktörlüğü görevleri ile devam etti. 1988-1991 yılları arasında Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı, 1990’da Avrupa Havayolları Birliği (AEA) Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1991-1995 döneminde milletvekili olarak, 1997-2003 yılları arasında da THY Yönetim Kurulu Başkanı olarak kamu hizmetini sürdürdü.

1996 yılından bu yana Coca-Cola şirketinde farklı görevlerde bulunan Dr. Kozlu, Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Cumhuriyetleri Bölgesi İcra Direktörlüğü’nün ardından Viyana merkezli Orta Avrupa, Avrasya ve Orta Doğu Grubu’na Başkanlık yaptı. Halen Coca-Cola şirketinde danışman olarak görev yapmaktadır.

Dr. Kozlu, Noktacom Medya İnternet Hizmetleri A.Ş. ve Singapur merkezli Evyap Asia’nın Yönetim Kurulu Başkanıdır. Ayrıca İstanbul merkezli Coca-Cola Satış ve Dağıtım A.Ş.; Anadolu Endüstri Holding; Efes Biracılık ve Malt Sanayii A.Ş.; Kamil Yazıcı Yönetim ve Danışmanlık A.Ş., Pegasus Hava Yolları ve The Marmara Hotels & Residences yönetim kurullarının da üyesi olan Kozlu, Anadolu-Johns Hopkins Sağlık Merkezi ve İstanbul Modern Sanatlar Vakfı’nda mütevelli heyeti üyesidir.

Birçok kitabı ve çok sayıda makaleleri bulunan Kozlu günlük gazetelerde köşe yazıları ile de yer aldı.

Konuşma Konuları

  • Liderin Takım Çantası”: Yönetim Becerileri

Yayınlanmış Eserleri

  • Uluslararası Pazarlama
  • Türkiye Mucizesi için Vizyon Arayışları ve Asya Modelleri
  • Kurumsal Kültür
  • Sogo-Şoşa (Dışa Açılmada Bir Japon Dersi)
  • Öfke’den Çözüm’e
  • Bulutların Üstüne Tırmanırken
  • Liderin Takım Çantası
  • Avrupa’ya Hayır Diyebilen Türkiye

Referansları

“Cem Bey çok iyi bir konuşmacı. Anılarını paylaşması çok faydalı oldu. Mütevazi oluşu ve katılımcılarla iletişim içinde oluşu çok güzeldi ve onları dinamik tuttu. Olumlu örnekler vermesi katılımcılar tarafından çok beğenildi.”

“Cem Kozlu kusursuz bir profesyonel. Zengin, deneyimlerle bezenmiş bir konuşma içeriği var. İlgi uyandıran, sıkmayan, akılda kalıcı konuşma tarzı ile toplantının genel başarısına büyük katkısı oldu.”

“Yöneticilik, liderlik alanında çok tecrübeli, tecrübelerini etkileyici bir biçimde aktardı. Beklentilerimize uygun, takibi rahat ve ilgi çekici bir sunumdu.”

“Cem Kozlu’yu 3. kez dinliyor olmama rağmen sanki ilk kez dinliyor gibi iştahla ve heyecanla dinledim. Konuşmasının içeriği, liderlik öğretileri ve verdiği mesajlar, hedef kitlemizin ihtiyacı, gelecekteki rolleri ve gelişim planları ile bire bir örtüşüyordu. Çok samimi ve içtendi. Bu kadar başarılı bir insanın aynı zamanda bu kadar mütevazı olması çok ilhamlandırıcıydı. Bize ayırdığı sürenin sonuna gelmiş olmamıza rağmen, katılımcılarımızdan gelen her soruyu cevaplamak için 45 dakika daha bizimle kaldı. Değerli vaktini bize ayırdığı için çok teşekkür ederiz.”

“Cem Kozlu’yu dinlemek, tecrübesinden ve hayat deneyiminden faydalanmak çok kıymetliydi. Kesinlikle son derece verimli ve faydalı bir sunumdu. İnanılmaz bir liderlik dersiydi kesinlikle devamı olmalı.”

“Performansı mükemmel. Bilgi-tecrübe deneyim ve mütevaziliğin bu kadar güzel sentezi az insanda bir arada olur. İçerik, çok başarılı, bilgilendirici. Gerçek deneyimlerin paylaşılması ve alınan derslerle birleştirilmesi çok güzel. Konuşma tarzı sade, sakin, rahat ve anlaşılır.”

“Çok etkileyici çok güzel bir sunumdu. Cem Bey’in bilgi birikimi kadar tevazusuna da hayran kaldım. Hayattan örneklerle süper bir sunum oldu. Son derece ‘structured’ anlattı. Pek çok faydalı bilgiyi uygulama önerileri ile verdi. Deneyimler harikaydı. Şimdiye kadar aldığım en iyi eğitimdi. Sade yalın ‘to the point’ paylaşımlar yaptı. Gerçekten çok katkı sağlayan geliştiren örnekleri kuvvetli bir eğitimdi. Net ve spesifikti.”

“Performansı mükemmel. İçerik dolu ve güzel. Uslubu sakin. Anlaşılabilir ve faydalı.”

Konuşmacı Videoları

Bizimle İletişime Geçin

Danışmanlarımız, aradığınız mükemmel konuşmacıyı bulmak ve vizyonunuzu gerçeğe dönüştürmek için gereken uzmanlığa ve bilgiye sahiptir.