Ege Cansen

Ekonomist, Yönetim Danışmanı

Ekonomi ve gazetecilik konularındaki engin tecrübeleriyle Ege Cansen mükemmel bir konuşmacıdır. Global ekonomi ve siyasetin etkileri ile ilgili oldukça önemli görüş ve önerileri kurumsal şirketlerdeki karar vericiler için yol gösterici bir kılavuz niteliğindedir.

Ege Cansen

Ekonomist, Yönetim Danışmanı

Ekonomi ve gazetecilik konularındaki engin tecrübeleriyle Ege Cansen mükemmel bir konuşmacıdır. Global ekonomi ve siyasetin etkileri ile ilgili oldukça önemli görüş ve önerileri kurumsal şirketlerdeki karar vericiler için yol gösterici bir kılavuz niteliğindedir.

İlgi Alanları
Sunum Dilleri
Türkçe, İngilizce
Konuşmacıyı Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Biyografi

Ege Cansen (Ankara 1938) 1961’de ODTÜ İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Aynı yıl Arçelik’te işe başladı. Arçelik’ten aldığı bursla 1964’te Wharton’a gitti ve MBA derecesi aldı. 1987-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesi Göztepe’de Mühendislik Yönetimi Master Programında Yönetim Ekonomisi Dersi verdi. Kuruluş aşamasından beri hizmet ettiği Koç Üniversitesi’nin 2000’den beri Mütevelli Heyeti üyesidir. 1983-2014 yılları arasında Hürriyet Gazetesi’nde Ekonomi Yazarlığı yapmıştır.

Ocak 2014 itibariyle Sözcü Gazetesi’nde yazmaya başlamıştır. 1987’de TRT’de başladığı ekonomi yorumculuğuna Bloomberg TV’de devam etmektedir. Halen Anadolu Grubu ve Evyap Holding’te Yönetim Kurulu danışmanlığı yapmaktadır.

Konuşma Konuları

 • Türkiye Ekonomisinde Paradigma Değişimi
 • Ekonomik Krizler, Sebepleri ve Çıkış Yolları
 • İktisat, Akıl ve Ahlak
 • Firmalar İçin Risk Yönetimi
 • Freud ve Game Theory Yaklaşımıyla Ahlakın Temellendirilmesi

Yayınlanmış Eserleri

 • Vitaminli Ekonomiks (Asaf Savaş Akat ile beraber) (2021)

Ödülleri

 • 2007’de Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrenci topluluklarından Genç Mülkiyeliler Topluluğu tarafından düzenlenen “Kariyerinin Zirvesindekiler” ödül töreninde “Ekonomi Yorumcusu” Ödülü almıştır
 • 2003’te Ekonomist Dergisi tarafından “Yılın Ekonomi Yazarı” seçilmiştir
 • 2002’de Bursa Sanayici ve İş Adamları Derneği tarafından “Yılın Ekonomi Yazarı” seçilmiştir
 • 2001’de MÜSİAD tarafından düzenlenen Ekonomi Basını Ödülleri çerçevesinde “Yılın Yazarı” seçilmiştir
 • 1991’de ODTÜ’den Türk Sanayisine yaptığı katkılardan dolayı “Üstün Hizmet Ödülü” almıştır

Referansları

“Sn. Ege Cansen gerek sunumu, gerek engin bilgi birikimi ile severek dinlediğimiz bir konuşmacınız. Ekibimize göstermiş olduğu nezaket ve alçakgönüllülüğü için ayrıca teşekkür ederiz.”

“Ege Bey’in konuşma performansı çok iyiydi. Konuşmasının içeriği dinleyici profiline uygun bir konuydu. Dinleyiciye dönük ve yalın konuşma tarzı sayesinde katılımcıların memnuniyeti yüksekti. Genel olarak eğlenceli ve bilgilendiriciydi.”

“Ege Bey müşterilerimizle güzel bir etkileşim oluşturdu. Konusuna çok hakim, samimi ve sempatik. Ege Beyle çalışmamızdan çok memnun kaldık.”

“Ege Cansen, topluluğun nabzını çok iyi tuttu. Beklentilerimize uygun, renkli, eğlenceli ve bilgilendirici bir konuşma yaptı. Konusuna hakimdi. Misafirlerimiz çok memnun kaldı.”

“Konusunun en iyisi olduğuna inandığımız bir duayen. Acentelerimiz gayet memnun kaldılar.”

“Çok başarılı bir konuşma idi, konuşma tarzı mükemmeldi. Ege Bey’in hayranlarının arttığını düşünüyorum. Katılımcılar konuşma hakkında olumlu görüşler bildirdi. İlerideki konferanslarımızda yine Ege Bey ile işbirliği yapmak isteriz.”

Konuşmacı Videoları

Bizimle İletişime Geçin

Danışmanlarımız, aradığınız mükemmel konuşmacıyı bulmak ve vizyonunuzu gerçeğe dönüştürmek için gereken uzmanlığa ve bilgiye sahiptir.