Kubilay Tunçer

Oyuncu, Sihirbaz, Yazar

Kubilay Tunçer sihirli eğlencenin yeni jenerasyonudur. Karmaşık tekniği sayesinde insan davranışını büyüleyici bir yolla öngörebilmekte ve kontrol edebilmektedir. Tam anlamıyla benzersiz bir performansa sahiptir.

Kubilay Tunçer

Oyuncu, Sihirbaz, Yazar

Kubilay Tunçer sihirli eğlencenin yeni jenerasyonudur. Karmaşık tekniği sayesinde insan davranışını büyüleyici bir yolla öngörebilmekte ve kontrol edebilmektedir. Tam anlamıyla benzersiz bir performansa sahiptir.

İlgi Alanları
Sunum Dilleri
Türkçe, İngilizce, İspanyolca, Fransızca
Konuşmacıyı Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Biyografi

Kubilay QB Tunçer, liseyi ABD’de bitirdikten sonra ODTÜ’de psikoloji lisans ve bilim felsefesi yüksek lisansı yaptı. Bilgi üniversitesinde kültürel incelemeler dalında ikinci bir yüksek lisans bitirdi. Bilgi ve Yaşar üniversitesinde senaryo, kültür ve iş yönetiminde kaos idaresi (MBA) dersleri vermiştir. Kültür ve sanat alanındaki çalışmaları geniş bir yelpazede sürmektedir.

2009 MERLİN ödülü sahibi olmuş ve dünyada yılın en iyi kabare sihirbazı seçilmiştir. 2017’de uluslararası belgrad festivalinde 1.lik ödülü kazanmıştır. Uzun yıllardır sihirle uğraşıyor. Prof. Metin AND’ın öğrencisi olmuştur. Las Vegas başta olmak üzere birçok dünya şehrinde gösteriler yaptı. Türkiye’de uzun soluklu turneler gerçekleştirdi. Televizyon programları yaptı. Atv’de yaptığı “hokus pokus şov”la dünya sihirbazlarını konuk etti. Sayısız şirket toplantısında gösteriler yaptı. Devlet tiyatrosu ve operada birçok prodüksiyonda görsel efekt danışmanlığı yaptı. İstanbul Magic Festival’in kurucusudur. HERKES SİHİRBAZ OLACAK ve SİHİRBAZ LİDER adlı kitapları yazdı.

2009 AFİFE en iyi oyun yazarı ödülüne sahiptir. Televizyon, sinema ve tiyatroda bir çok eseri hayata geçmiştir. Lale Mansur’la yaptığı Olağan Mucizeler adı oyunuyla Edinburgh ve Londra’da İngilizce oynayan ilk Türk kumpanyası olmuştur. Harvard üniversitesi bursuyla yazdığı CARDENIO yine aynı üniversite tarafından repertuara alınmıştır. Susam Sokağı gibi unutulmaz klasiklerin yanı sıra, Gümüş, El Gibi, Maçolar, Mert’le Gert gibi birçok televizyon dizisinin senaristliğini yapmıştır. ALTIN PORTAKAL ödüllü Mutluluk filminin de senaristidir. HÜSNÜ AŞKA DAİR ve BARBAROS balelerinin (devlet opera ve balesi) metin yazarıdır.

Tiyatro, televizyon ve sinemada sayısız performansı bulunmaktadır. Nuri Bilge Ceylan’ın Bir Zamanlar Anadolu’da filmi başta olmak üzere 10’dan fazla filmde ve 20 civarında televizyon dizisinde çeşitli karakterler canlandırmıştır. Türkiye’de ve yurt dışında gösteri, konferans, eğitim ve danışmanlık çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir.

Konuşma Konuları

  • Sihirbaz Lider – “Bir Sihirbaz ile Lider Arasındaki Benzerlikler, Etkileşimler”
  • Algılar, Olgular, Yanılsamalar
  • Sihir Gösterisi – İnteraktif, Eğlenceli, Motive Edici, İlham Verici

Yayınlanmış Eserleri

  • Sihirbaz Lider (2015)
  • Olağan Mucizeler (2002)
  • Herkes Sihirbaz Olacak (2002)
  • Apokrifa (1991)

Müşteri Yorumları

“Kubilay Bey, kendisine verilen brief’deki tüm mesajları dinleyiciye yansıttı. Yaptığı gösteri konu ile uyum sağladı.”

“Kubilay Bey çok etkileyici ve keyifli bir performans sergiledi, tekrar teşekkür etmek isteriz.”

“Son derece pozitif ve sahneye hakim, işini görsel ve sözel olarak son derece iyi yapan bir sahne adamı…”

“Çok etkileyici ve eğlendirici oldu.”

“Sıradışı bir yetenek, tehlikeli bir karizma.”

“Türkiye’nin en çok tercih edilen konuşmacılarından biri.”

“Kubilay Bey’in şovunu ve sunumunu çok beğendik; Konuyla bağlantıları da çok güzel yaptı. Herkes memnundu. Çok teşekkürler.”

“Farklı, sahne performansı çok iyi…”

“QB, görsel ve deneysel öğelerle desteklediği sunumuyla, hayata bakış açımızı sorgulamamızı sağladı. Karar verme sürecinde hesaba katılması gereken pek çok şey olduğunu hatırlattı.”

“Rahatlığı ile sizi de rahatlatan işine hakim, içtenliği ile gönüllere hitap eden bir konuşmacı. Konuşma içeriği ve hitabeti çok iyiydi. İzleyicileri katılımcı hale getirdi.”

“Ortaya koyduğu sahne performansı marka ruhuna ve takım çalışmasına dair hedeflerimizin yapılandırılmasında önemli rol oynadı. Mizahı ve illüzyon sanatını harmanlayışı son derece yaratıcı ve keyif vericiydi. İngilizce performansınızdaki akıcılık dikkat çekiciydi.”

“İnteraktif algı oyunları ve İngilizceye mükemmel hakimiyeti konuklarımızın her birinin şovun içine girmesini ve daha fazla eğlenmesini sağladı.”

“Kubilay Bey’e, toplantımızın kalitesini ve katılımcıların motivasyonun yükselmesini sağlayan katkıları için teşekkür ederiz.”

“Fark yaratan, sıradışı sunumlar ile katılımcıları etkileyebilen, başarılı bir konuşmacı.”

“Şaşırtıcı ve interaktif oyunlarla algı yönetimi ve alternatif düşünmenin katılımcılara mükemmel bir sahne performansıyla sunumu.. Tek kelimeyle unutulmaz bir gösteri..”

Konuşmacı Videoları

Bizimle İletişime Geçin

Danışmanlarımız, aradığınız mükemmel konuşmacıyı bulmak ve vizyonunuzu gerçeğe dönüştürmek için gereken uzmanlığa ve bilgiye sahiptir.