Övül Sezer

Davranış Bilimci, Akademisyen

Övül Sezer University of North Carolina, Kenan-Flagler Business School’da öğretim görevlisidir.

Övül Sezer

Davranış Bilimci, Akademisyen

Övül Sezer University of North Carolina, Kenan-Flagler Business School’da öğretim görevlisidir.

İlgi Alanları
Sunum Dilleri
Türkçe, İngilizce
Konuşmacıyı Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Biyografi

Bir davranışsal bilimci olarak, insanların hayatlarının farklı alanlarında nasıl daha doğru kararlar alabilecekleri üzerine çalışmaktadır. University of North Carolina’da Davranışsal İktisat, Pazarlık ve Yönetimsel Karar Verme derslerini vermektedir.

Övül Sezer’in araştırma olarak özellikle odaklandığı konu izlenim bırakırken yapılan hatalardır. Bir tanışmada, bir mülakatta, bir pazarlıkta, bir sunumda iyi bir izlenim bırakabilmenin en iyi yöntemleri nelerdir konusunda çalışmaları vardır. Yayınları dünyanın en önde gelen akademik dergilerinde basılmış, aynı zamanda TIME, Washington Post, The Wall Street Journal, Forbes, Financial Times, Harvard Business Review, Scientific American ve benzeri birçok medya kuruluşunda yayınlanmıştır. Kendisi hem araştırmaları ile hem de öğretmenliği ile birçok ödul kazanmıştır. Harvard Business School’da tüm departmanlarda doktora yapan doktora adayları arasında, en üstün ve yaratıcı doktora araştırmalarına verilen Wyss Award for Excellence in Doctoral Research ödülüne layık görüşmüştür. Aynı zamanda Harvard Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde kendi tasarlayıp verdiği Davranışsal İktisat dersi ile, üst üste beş kez Derek Bok Center Award for Excellence and Distinction in Teaching ödülünü kazanmıştır.

Övül Sezer, Robert Kolej’den 2006 yılında mezun olduktan sonra, lisans eğitimi için Amerika’ya giderek Harvard Üniversitesi Matematik Bolümü’nden mezun olmuştur. Doktorasını da yine Harvard Üniversitesi’nde Örgütsel Davranış alanında tamamlamıştır.

Konuşma Konuları

  • Liderlik ve Yönetim
  • İyi İzlenim Sanatı ve Doğru İletişim
  • Pazarlık Stratejileri
  • Davranışsal İktisat
  • Anlaşmazlık Yönetimi

Konuşmacı Videoları

Bizimle İletişime Geçin

Danışmanlarımız, mükemmel konuşmacınızı bulmak ve vizyonunuzu gerçeğe dönüştürmek için gereken uzmanlığa ve bilgiye sahiptir.