Timur Topalgökçeli

Yüksek Teknoloji Girişimcisi

Timur Topalgökçeli, ezber bozan teknolojileri ticari ürün haline getirerek laboratuvardan pazara taşıma konusunda uzmanlaşmış bir enerji ekonomisti ve “deep tech” girişimcisidir.

Timur Topalgökçeli

Yüksek Teknoloji Girişimcisi

Timur Topalgökçeli, ezber bozan teknolojileri ticari ürün haline getirerek laboratuvardan pazara taşıma konusunda uzmanlaşmış bir enerji ekonomisti ve “deep tech” girişimcisidir.

İlgi Alanları
Sunum Dilleri
Türkçe, Almanca, Fransızca, İngilizce
Konuşmacıyı Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Biyografi

Timur Topalgökçeli, 19.000 m2’lik son teknoloji biyogüvenlik düzeyi (BSL) 1 ve 2 laboratuvar alanı, laboratuvardan pazara geçiş danışmanlığı ve son teknolojileri kullanan biyoteknoloji, tarım teknolojisi ve gıda teknolojisi girişimleri için girişim sermayesi fonu sağlayan, moleküler biyoloji odaklı “deep tech” şirketi Abundance Gate’in kurucu ortağı ve COO’sudur. Bundan önce, gelişmekte olan bir pazarda 6.000 yenilikçinin yer aldığı bir topluluk oluşturan ve 300’den fazla teknolojinin ticarileştirilmesine yardımcı olan “deep tech” öncüsü Hello Tomorrow Türkiye’yi kurdu ve CEO’luğunu yürüttü.

Daha önce IEA’nın Paris’teki Baş Ekonomist Ofisi’nde, arz yönlü modelleme üzerinde çalıştı ve aralarında amiral gemisi Dünya Enerji Görünümü’nün de bulunduğu 12 yayında ortak yazarlık yaptı; bakanlara, CEO’lara ve Davos Dünya Ekonomik Forumu (WEF) ve G20 dahil olmak üzere önde gelen uluslararası forumlara danışmanlık verdi.  Bunların yanı sıra, nadir toprak elementlerini kullanmadan enerji depolama hizmeti sağlayan, kinetik enerji depolama alanında dünya lideri Teraloop Oy’un yönetim kurulu özel danışmanı ve havacılık ve uzay uygulamalarına yönelik hidrojen yakıt hücresi enerji santrali gücü geliştiren, dünyada öncü konuma sahip Hydroplane Ltd.’nin Kıdemli Danışmanıdır.

Topalgökçeli, London School of Economics’ten lisans derecesine ve Harvard Üniversitesi’nden MPA derecesine sahiptir. 2019 yılında, 100’den fazla ülkeden seçilen, 21. yüzyılı şekillendirecek 20 yükselen global liderle birlikte Atlantic Council Milenyum Üyesi seçilmiştir.

Konuşma Konuları

 • Biyolojik Devrim: Nedir, Yönlendiren Faktörler Nedir ve Nasıl Faydalanabiliriz?
 • Biyoteknoloji; Sağlık, Gıda, Tarım ve Yeni Materyallerin Geleceğini Nasıl Şekillendiriyor?
 • Sürdürülebilirlik: Sürdürülebilirlik Konusuna Biyoloji ve Kimya Açılarından Bakmayı Denediniz Mi?
 • Döngüsel Ekonominin Ötesinde Düşünmek: Doğadan ve Mikroorganizma Bolluğundan Nasıl Öğrenir, Birlikte Nasıl Tasarlar ve Üretiriz?
 • Yeşil Hidrojen Devrimi: Gerçeğe Dönüştürmek İçin Neye İhtiyacımız Var?
 • Jeomühendislik Gezegenimiz İçin Bir Seçenek Mi?
 • İklim Değişikliğini Kademeli veya Radikal Teknolojik Değişikliklerle Çözebilir Miyiz?
 • Bilim Odaklı İnovasyon ve Bundan Nasıl Yararlanabilirsiniz?
 • Dijital Dönüşümden Sonra Sırada Ne Var? Sektörünüzdeki Ezber Bozan Güncel Teknoloji Trendleri
 • Şehirlerin Dünü, Bugünü ve Yarını: Akıllı Şehir Kavramına Ne Oldu?
 • Başarısız Olan Kurumsal İnovasyon Stratejisinden Neler Öğrendik? Kurumsal İnovasyon ve Kurum İçi Girişimciliği Gerçek Anlamda Nasıl Teşvik Edebiliriz?

Konuşmacı Videoları

Bizimle İletişime Geçin

Danışmanlarımız, aradığınız mükemmel konuşmacıyı bulmak ve vizyonunuzu gerçeğe dönüştürmek için gereken uzmanlığa ve bilgiye sahiptir.