Berke Sarpaş

Girişimcilik, E-Ticaret ve B2B Pazarlama Uzmanı

Berke Sarpaş, 2000 yılında Bilkent Üniversitesi’ni, 2002 yılında Melbourne Kraliyet Üniversitesi’ni (Avustralya) bitirdi. Arkas Holding’deki kısa çalışma sürecinin hemen akabinde 2005 yılında Organic Moods markası ile Türkiye’de üretilen organik tarım ürünlerini Uzak Doğu ve Hong Kong piyasalarına internet üzerindeki B2B kanalları kullanarak pazarlamaya başladı.

Berke Sarpaş

Girişimcilik, E-Ticaret ve B2B Pazarlama Uzmanı

Berke Sarpaş, 2000 yılında Bilkent Üniversitesi’ni, 2002 yılında Melbourne Kraliyet Üniversitesi’ni (Avustralya) bitirdi. Arkas Holding’deki kısa çalışma sürecinin hemen akabinde 2005 yılında Organic Moods markası ile Türkiye’de üretilen organik tarım ürünlerini Uzak Doğu ve Hong Kong piyasalarına internet üzerindeki B2B kanalları kullanarak pazarlamaya başladı.

İlgi Alanları
Sunum Dilleri
Türkçe, İngilizce
Konuşmacıyı Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Biyografi

2006 yılı sonunda hazırladığı iş planına yatırım aldı ve Türkiye’nin ilk e-ticaret ve e-girişimcilik okulu Coproline’ı kurdu. Burada ilk yalın girişimcilik programlarını başlattı, ilk e-ticaret uzmanlarını yetiştirdi ve yurt genelinde binlerce kuruluşa konferanslar verdi. 2011 yılında Türkiye’nin ilk Dijital Ekonomi E-Ticaret Zirvesi ve Fuarı’nı Turkcell Ana Sponsorluğu’nda Hilton Convention Center’da gerçekleştirilmesinde yapımcı ve genel sekreter olarak görev aldı. İkincisi 2012 yılında gerçekleştirilen zirveye 260 şirket ve 1.400 kişi katılım gösterdi. 2013 yılında Sarpaş Danışmanlık A.Ş’yi kuran, T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın akredite eğitmeni, eski Google Regional Trainer ve CSA (Celebrity Speakers Agency) konuşmacısı olan Berke Sarpaş evli ve bir çocuk babasıdır. Sarpaş, dünyanın ilk disiplinlerarası girişimcilik programı olan Girişim Savaşçısı Programı’nın yaratıcısı ve Türkiye Girişimcilik Vakfı’nın Mütevelli Heyeti Üyesidir.

Konuşma Konuları

 • Misyon Güdümlü Liderlik
 • Amaç Odaklılık ve Birlik Bilinci
 • Beynin Çarkları ve Nörotransmitik Etkiler
 • Topolojik Düşünce ve Yaratıcılık
 • Karanlık Yerler ve Yüksek Referans Aralıkları
 • Azmin Formülü ve Mental Mukavemet

Yayınlanmış Makaleleri

 • Bilgelik, Cesaret ve Sevgi Hakkında
 • Çocuğunuzu Girişimci Yetiştirmek Üzere Kullanabileceğiniz 7 Teknik
 • Hayvanlarda Girişimcilik ve Uyum Davranışları
 • Mahkumlar için Girişimcilik
 • Sosyal Girişimcilik
 • Tasarımcı Girişimcilik
 • İnternette Sansür Mümkün mü?
 • Apple’ın Sahibi Kim?
 • Yeni Düzen
 • Sahra Altı Afrikayla B2B Ticaretin Kuralları
 • Makinelerin Yükselişi
 • Dijital Şehirler

Referanslar

“Berke Sarpaş, akıl açma, aklın sınırlarını zorlama, vizyon genişletme ve ilham verme konusunda üst düzey bir beceriye sahip. Girişimcilik felsefesini hayat felsefesi haline getirmiş işine kalpten bağlı bir mentor. Konuşmalarında her bir söylemini ve fikrini mutlaka somut delillere, araştırma sonuçlarına ve bilimsel bulgulara dayandırıyor; hiçbir şeyi havada asılı bırakmıyor. Kısa zamanda yoğun, nitelikli, kalıcı ve yüksek enerjili bir eğitim almak istiyorsanız Berke Sarpaş’la mutlaka tanışmanızı öneriyorum. Hayat amacınızı ve hedeflerinizi sorgulatıp size yepyeni kapılar açmayı bilen, yorulmak nedir bilmeyen bir eğitmen.”​​ Leyla Alaton / Alarko Holding Y.K. Üyesi

“Berke, henüz Türkiye’de girişimciliğin adı konulmamışken bu konuda ileriyi düşünüp, yaratıcı ve dikkat çekici çalışmalara başlayan öncü isimlerden, organik fütüristlerden… Girişimciliğin geleceğini tahmin etmeye çalışmaktan çok tasarlamak için var gücüyle çalışanlardan. Türkiye’nin ilk e-ticaret ve e-girişimcilik okulunu kurdu ve bu alanda ilk uzmanları yetiştirdi. Berke, tam anlamı ile bir rol model ve “T-İnsan”. Yeni dünya düzeninde sürekli evrilip, genişlettiği vizyonunu tutkuyla işine, faydaya ve sonuca dönüştüren gerçek bir “Girişim Savaşçısı”. Bildiklerini, interaktif ve uygulamalı olarak aktarma konusunda gördüğüm en iyi eğitmenlerden biri. İyi ki kendisini tanıdım ve birlikte çalışma fırsatı buldum.”​​ Ufuk Tarhan / Fürürist ve T-İnsan Kitabının Yazarı

“Berke, eğitimleri ile insanların adeta antenlerini açıyor, onları yaydan fırlayacak birer ok gibi dönüştürüyor ve aktardıkları ile katılımcıların özgüvenini üst düzeye taşıyor!” Faruk Eczacıbaşı / Eczacıbaşı Holding Y.K. Bşk. Yrd.

Konuşmacı Videoları

Bizimle İletişime Geçin

Danışmanlarımız, mükemmel konuşmacınızı bulmak ve vizyonunuzu gerçeğe dönüştürmek için gereken uzmanlığa ve bilgiye sahiptir.